JKS Jarosław wygrywa Mistrzostwa Podkarpacia U16

W dniu 21 stycznia 2018 roku w hali Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy, odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia U16 w Futsalu, dzięki którym dwie najlepsze futsalowe ekipy wywalczyły awans do MMP U16, które odbędą się w dniach 9-11 luty 2018 roku w Mikołowie.

Mistrzostwa Podkarpacia oficjalnie otworzył Pan Wiesław Lada – Wice Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej oraz Prezes Podokręgu Piłki Nożnej w Dębicy.

W turnieju wzięło udział 10 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Faza grupowa była rozgrywana systemem każdy z każdym, a do dalszej fazy turnieju awans uzyskiwały dwie najlepsze drużyny.


W fazie pucharowej jedną z drużyn półfinałowych był Futsal Team Przeworsk, który uległ 0:3 futsalowcom Górala Tryńcza, drugi półfinał pomiędzy drużynami JKS 1909 Jarosław a KS Zaczernie rozstrzygnięty został serią rzutów karnych, gdyż po zakończeniu czasu regulaminowego na tablicy świetlnej widniał wynik 0:0. W serii rzutów karnych nerwy bardziej opanowali zawodnicy z Jarosławia wygrywając 3:1.

W meczu o III miejsce ponownie byliśmy świadkami serii rzutów karnych, a to za sprawą Futsal Team Przeworsk i KS Zaczernie (3:3). Zawodnicy z Zaczernia wyciągnęli wnioski z półfinału i pokonali w stosunku 2:3 drużynę z Przeworska, zdobywając tym samym III miejsce w Mistrzostwach Podkarpacia.

Mecz finałowy był bardzo wyrównany, przy różnicy jednej bramki trener Górala Tryńcza Robert Kurosz zdecydował się na grę z lotnym bramkarzem. Stratę piłki w środkowej strefie pola gry wykorzystał grający z nr 8 Jakub Perczyn, który zdobył czwartą bramkę dla swojej drużyny, ustalając tym samym wynik zawodów 4:2.

Klasyfikacja końcowa:
1. JKS 1909 Jarosław – awans na Mistrzostwa Polski
2. Góral Tryńcza Futsal-Team – awans na Mistrzostwa Polski
3. KS Zaczernie
4. Futsal Team Przeworsk
5-10. Orzeł Wysoka Głogowska Heiro Futsal Rzeszów LKS Trzebownisko Sokół Kamień Juniorzy Czarni Oleszyce – piłka nożna MKS Pogoń-Sokół Lubaczów – fanpage kibiców

Wyróżnienia indywidualne:
Najlepszy bramkarz turnieju: Arkadiusz Chmura (Góral Tryńcza),
Najlepszy strzelec: Kamil Wilk (KS Zaczernie – 9 bramek),
Najlepszy zawodnik: Kacper Benc (JKS 1909 Jarosław)

Szczególne słowa podziękowania pragnę również przekazać Pani Joannie Dymitrowskiej – Dyrektor ZS nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Dębicy za pomoc w organizacji turnieju i udostępnienie hali na czas rozegrania turnieju.

Przewodniczący Wydziału Futsalu Łukasz Krawczyk wręczył zwycięzcom puchary oraz medale, a najlepszym zawodnikom okolicznościowe statuetki.