Rekordowe Mistrzostwa Podkarpacia U10

26 listopada na hali MOSiR w Łańcucie odbył się finał Młodzieżowych Mistrzostw Podkarpacia w Futsalu kategorii wiekowej U-10. To doskonała okazja do podsumowania działań Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej wydział Futsalu w zakończonym sezonie. Rozmawiam z Adamem Onyszczukiem, zastępcą przewodniczącego Wydziału Futsalu w Podkarpackim ZPN

A.Pacześniak : Turniej finałowy okazał się wspaniała imprezą, ale zanim doszło do finału odbył się cały cykl spotkań eliminacyjnych.  Jak powstała w ogóle koncepcja organizacji takiego turnieju, czy trudno było go zorganizować i jakie było zainteresowanie?

A.Onyszczuk: Dziękuję za miłe słowa. Za sukces tej imprezy stał cały zespół Wydział Futsalu. Sam pomysł powstał jakieś dwa lata temu. Do tej pory jednak nie było czasu go zrealizować z uwagi na to, że do tej pory prowadziłem również klub futsalowy SPAR Łańcut. Mam to szczęście, że Tomasz Wilkoń, Prezes firmy Słoneczko chętnie wspiera nasze inicjatywy związane z dziećmi. Jest to bardzo zbieżne z polityką i wizerunkiem firmy Słoneczko. W tym roku firma obchodziła 15-lecie istnienia, więc był to idealny moment, żeby wystartować z takim projektem. Jeżeli chodzi o zainteresowanie, to jestem bardzo zadowolony z frekwencji na wszystkich turniejach eliminacyjnych.

Czytaj dalej Rekordowe Mistrzostwa Podkarpacia U10

Strażak Rzeszów wygrywa Wojewódzki Halowy Puchar Polski w Futsalu

Na hali sportowej ZS im. J.Kustronia w Lubaczowie w ostatnią niedzielę odbył się Wojewódzki Halowy Puchar Polski w Futsalu. Do turnieju finałowego awansowały 4 drużyny z każdego turnieju eliminacyjnego (Strażak Rzeszów, Stal Mielec, GKS Futsal Zarzecze, RKS Chuwdu Dukla) oraz obrońca Góral Tryńcza i gospodarz Maaw-Sport Lubaczów.

W turnieju finałowym najpierw odbywały się mecze w dwóch grupach. Następnie zagrano półfinały,
z którego minimalnie okazali się lepsi GKS Futsal Zarzecze (wygrali w karnych z Góral Tryńcza) oraz Strażak Rzeszów, który wygrał 4:2 z RKS Chuwdu Dukla.

Ostatecznie finał wygrał Strażak Rzeszów pokonując GKS Futsal Zarzecze 2:1. Tym samym będzie reprezentował Podkarpacie łącznie z Heiro Rzeszów w kolejnej edycji Pucharu Polski w Futsalu.

Wyróżnienia indywidualne:
Król strzelców – Piotr Młynarczyk – Strażak Rzeszów
Najlepszy bramkarz – Damian Buczkowski – GKS Futsal Zarzecze
Najlepszy piłkarz – Valerij Sokolenko – GKS Futsal Zarzecze

Podsumowując, w całej edycji Pucharu Polski zagrało piętnaście drużyn z całego województwa podkarpackiego.