Archiwum kategorii: Wywiady

Paweł Hady zawodnikiem 2018 roku

W miniony piątek (22.02.2019 r.) o godz. 18:30 odbyła się finałowa gala plebiscytu „Podkarpacka Nike” za rok 2018. W 10 kategoriach walczyli o końcowy triumf m.in. piłkarze, trenerzy i działacze podkarpackich boisk. Futsalowym Zawodnikiem Roku został wychowanek Heiro Rzeszów – Paweł Hady. Warto nadmienić, że w najlepszej trójce, po raz pierwszy w historii, byli zawodnicy tego samego klubu – „Podkarpackich Dzików”, czyli Heiro Rzeszów.

Obok wspomnianego Pawła Hadego, w finałowej trójce znaleźli się także Ireneusz Depta i Sebastian Fedan.

W poprzednich latach po ten tytuł sięgali:
Bartłomiej Przybyło (2017), Sebastian Brocki (2016 i 2015), Dawid Pigan (2014), Piotr Krawczyk (2013).

Futsal pomoże podnieść umiejętności moich zawodników

Futsal pomoże podnieść umiejętności moich zawodników – wywiad z Michałem Blok, trenerem JKS Jarosław – Mistrza Podkarpacia w futsalu kat. U16

Redakcja: Zanim porozmawiamy o Mistrzostwach Polski w futsalu, powiedz kilka słów o Mistrzostwach Podkarpacia U16, z jakim nastawieniem przystępowaliście do tego turnieju?
Michał Blok: Przyznam szczerze, że jadąc na ten turniej nie wiedzieliśmy czego do końca się spodziewać. To była dla nas pierwsza impreza w futsalu. Na pewno nie baliśmy się przeciwników, znamy swoją wartość. Nie było za wiele czasu, żeby specjalnie przygotować się do tej imprezy. Tym bardziej cieszymy się, że od razu udało nam się zwyciężyć w tych mistrzostwach.


Przygotowanie motoryczne dzieci i młodzieży z „Train With Brain”
Czytaj dalej Futsal pomoże podnieść umiejętności moich zawodników

Rekordowe Mistrzostwa Podkarpacia U10

26 listopada na hali MOSiR w Łańcucie odbył się finał Młodzieżowych Mistrzostw Podkarpacia w Futsalu kategorii wiekowej U-10. To doskonała okazja do podsumowania działań Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej wydział Futsalu w zakończonym sezonie. Rozmawiam z Adamem Onyszczukiem, zastępcą przewodniczącego Wydziału Futsalu w Podkarpackim ZPN

A.Pacześniak : Turniej finałowy okazał się wspaniała imprezą, ale zanim doszło do finału odbył się cały cykl spotkań eliminacyjnych.  Jak powstała w ogóle koncepcja organizacji takiego turnieju, czy trudno było go zorganizować i jakie było zainteresowanie?

A.Onyszczuk: Dziękuję za miłe słowa. Za sukces tej imprezy stał cały zespół Wydział Futsalu. Sam pomysł powstał jakieś dwa lata temu. Do tej pory jednak nie było czasu go zrealizować z uwagi na to, że do tej pory prowadziłem również klub futsalowy SPAR Łańcut. Mam to szczęście, że Tomasz Wilkoń, Prezes firmy Słoneczko chętnie wspiera nasze inicjatywy związane z dziećmi. Jest to bardzo zbieżne z polityką i wizerunkiem firmy Słoneczko. W tym roku firma obchodziła 15-lecie istnienia, więc był to idealny moment, żeby wystartować z takim projektem. Jeżeli chodzi o zainteresowanie, to jestem bardzo zadowolony z frekwencji na wszystkich turniejach eliminacyjnych.

Czytaj dalej Rekordowe Mistrzostwa Podkarpacia U10

Kontynuujemy rozwój futsalu na Podkarpaciu

Wywiad z Przewodniczącym Wydziału Futsalu w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej – Łukaszem Krawczykiem

Redakcja: Witaj Łukasz, końcem marca zostałeś ponownie wybrany na Przewodniczącego Wydziału Futsalu – gratulujemy.
ŁK: Dziękuję, jednak kierowanie Wydziałem Futsalu wiążę się z szeregiem obowiązków jakim należy sprostać.
Redakcja: Jakie cele sobie Ty i Wydział Futsalu stawiacie?
ŁK: Celem nadrzędnym jest oczywiście rozwój futsalu. Do osiągnięcia tego celu jest potrzebne zaangażowanie osób w Wydziale Futsalu, bo pomysłów nam nie brakuje. Mam nadzieję, że uda nam się bardziej spopularyzować futsal w regionie, także wśród osób związanych z tradycyjną piłką nożną.
Łukasz Krawczyk
Redakcja: Nowy-stary Przewodniczący, ale pojawiły się nowe twarze w Wydziale Futsalu, jacy to ludzie?
ŁK: W Wydziale pojawiło się sporo młodych osób i mam nadzieję, że zapał który widać gołym okiem szybko nie zniknie. Liczę, też na nowe spojrzenie w kwestii propagowania futsalu na Podkarpaciu.
Redakcja: Do tej pory było już dwa spotkania Wydziału Futsalu, co już udało się zrobić w tak krótkim czasie?
ŁK: Wydział Futsalu ustalił terminy oraz zasady przyjmowania zgłoszeń do turniejów, które planujemy organizować. Nakreśliliśmy też zakres działań dla każdego członka Wydziału.
Redakcja: Kiedy startuje sezon futsalowy na Podkarpaciu?
ŁK: Pierwszoligowcy ruszają do boju już we wrześniu (Heiro Rzeszów, Góral Tryńcza). Natomiast imprezy organizowane przez nas odbywać się będą od listopada. W listopadzie też ruszą rozgrywki 2 ligi i Halowy Puchar Polski.
Redakcja: Jakie imprezy są zaplanowane w tym sezonie?
ŁK: Zaplanowaliśmy jak co roku szereg imprez począwszy od 2 ligi i Halowego Pucharu Polski, przez imprezy Mistrzostw Podkarpacia Oldbojów, Kobiet i Młodzieży oraz kończąc na Futsalowej Podkarpackiej Lidze Mistrzów. Na pewno nie zabraknie futsalu w okresie jesienno -zimowym na Podkarpaciu.
Redakcja: Czego Ci życzyć w najbliższej kadencji?
ŁK: Myślę, że nie mi osobiście, ale całemu środowisku futsalowemu, należy życzyć owocnego sezonu 2016/17.
Redakcja: Powodzenia w realizacji celów.
ŁK: Dziękuję.