Archiwum kategorii: Wywiady

Rekordowe Mistrzostwa Podkarpacia U10

26 listopada na hali MOSiR w Łańcucie odbył się finał Młodzieżowych Mistrzostw Podkarpacia w Futsalu kategorii wiekowej U-10. To doskonała okazja do podsumowania działań Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej wydział Futsalu w zakończonym sezonie. Rozmawiam z Adamem Onyszczukiem, zastępcą przewodniczącego Wydziału Futsalu w Podkarpackim ZPN

A.Pacześniak : Turniej finałowy okazał się wspaniała imprezą, ale zanim doszło do finału odbył się cały cykl spotkań eliminacyjnych.  Jak powstała w ogóle koncepcja organizacji takiego turnieju, czy trudno było go zorganizować i jakie było zainteresowanie?

A.Onyszczuk: Dziękuję za miłe słowa. Za sukces tej imprezy stał cały zespół Wydział Futsalu. Sam pomysł powstał jakieś dwa lata temu. Do tej pory jednak nie było czasu go zrealizować z uwagi na to, że do tej pory prowadziłem również klub futsalowy SPAR Łańcut. Mam to szczęście, że Tomasz Wilkoń, Prezes firmy Słoneczko chętnie wspiera nasze inicjatywy związane z dziećmi. Jest to bardzo zbieżne z polityką i wizerunkiem firmy Słoneczko. W tym roku firma obchodziła 15-lecie istnienia, więc był to idealny moment, żeby wystartować z takim projektem. Jeżeli chodzi o zainteresowanie, to jestem bardzo zadowolony z frekwencji na wszystkich turniejach eliminacyjnych.

Czytaj dalej Rekordowe Mistrzostwa Podkarpacia U10

Kontynuujemy rozwój futsalu na Podkarpaciu

Wywiad z Przewodniczącym Wydziału Futsalu w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej – Łukaszem Krawczykiem

Redakcja: Witaj Łukasz, końcem marca zostałeś ponownie wybrany na Przewodniczącego Wydziału Futsalu – gratulujemy.
ŁK: Dziękuję, jednak kierowanie Wydziałem Futsalu wiążę się z szeregiem obowiązków jakim należy sprostać.
Redakcja: Jakie cele sobie Ty i Wydział Futsalu stawiacie?
ŁK: Celem nadrzędnym jest oczywiście rozwój futsalu. Do osiągnięcia tego celu jest potrzebne zaangażowanie osób w Wydziale Futsalu, bo pomysłów nam nie brakuje. Mam nadzieję, że uda nam się bardziej spopularyzować futsal w regionie, także wśród osób związanych z tradycyjną piłką nożną.
Łukasz Krawczyk
Redakcja: Nowy-stary Przewodniczący, ale pojawiły się nowe twarze w Wydziale Futsalu, jacy to ludzie?
ŁK: W Wydziale pojawiło się sporo młodych osób i mam nadzieję, że zapał który widać gołym okiem szybko nie zniknie. Liczę, też na nowe spojrzenie w kwestii propagowania futsalu na Podkarpaciu.
Redakcja: Do tej pory było już dwa spotkania Wydziału Futsalu, co już udało się zrobić w tak krótkim czasie?
ŁK: Wydział Futsalu ustalił terminy oraz zasady przyjmowania zgłoszeń do turniejów, które planujemy organizować. Nakreśliliśmy też zakres działań dla każdego członka Wydziału.
Redakcja: Kiedy startuje sezon futsalowy na Podkarpaciu?
ŁK: Pierwszoligowcy ruszają do boju już we wrześniu (Heiro Rzeszów, Góral Tryńcza). Natomiast imprezy organizowane przez nas odbywać się będą od listopada. W listopadzie też ruszą rozgrywki 2 ligi i Halowy Puchar Polski.
Redakcja: Jakie imprezy są zaplanowane w tym sezonie?
ŁK: Zaplanowaliśmy jak co roku szereg imprez począwszy od 2 ligi i Halowego Pucharu Polski, przez imprezy Mistrzostw Podkarpacia Oldbojów, Kobiet i Młodzieży oraz kończąc na Futsalowej Podkarpackiej Lidze Mistrzów. Na pewno nie zabraknie futsalu w okresie jesienno -zimowym na Podkarpaciu.
Redakcja: Czego Ci życzyć w najbliższej kadencji?
ŁK: Myślę, że nie mi osobiście, ale całemu środowisku futsalowemu, należy życzyć owocnego sezonu 2016/17.
Redakcja: Powodzenia w realizacji celów.
ŁK: Dziękuję.